Doğru Masaj Yağı Seçimi

Telaşlı bir günün ardından yıpranmış zihnimizi ve bedenimizi, dinlendirici bir masaj uygulaması kadar hiçbir şey yatıstıramaz. Masaj uygulamaları, sadece vücudumuzdaki düğümleri, dokuları ve kasları çözmekle kalmaz. Ayni zamanda stresimizi dakikalar içinde eritir. Kaliteli bir aromatik masaj yağı, masaj deneyiminizi daha zevkli hale getirir. Terapistinizin daha kolay hareket etmesine yardımcı olur ve masaj deneyiminizi geliştirmek için kaslarınıza derinlemesine etki eder.

Rastgele bir masaj yağı seçmek, size her zaman rahatlatıcı bir etki sağlamaz çünkü her yag bütün masaj için ayni etkiyi yaratmaz. Ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru masaj yağını seçmek istiyorsanız yazinin devamini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz…

Zeytinyagi

Genellikle isveç masajı gibi hafif masajlarda kullanılır. Ağır bir yağdır ve ciltte çok daha yavaş oranda emilir.

Binlerce yıldır Akdeniz kültürünün bir parçası olan zeytinyağı cildiniz üzerinde nemlendirici etkiye sahiptir ve kuru ciltlerle savaşmanın mükemmel bir yoludur. Spazmları, ağrıları ve kas ağrısını gidermede yardımcı olur.
Zeytinyağı ayni zamanda vücudunuzdaki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Böylece, hücreler daha fazla besin ve oksijen aldıkça, enerji seviyenizi yükseltir.

Argan Yagi

Genellikle kaplıcalarda kullanılan argan yağı, rahatlatıcı bir ilik banyodan hemen sonra masaj ile uygulanabilir. Argan yağı hafif bir yağdır ve cildinizi anında yumuşatır. Cildinize bu yağ ile masaj yapmak cildin esnekliğini artırır ve yaslanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Ayni zamanda cildinizin su tutma kapasitesini artırır, cildinizi nemli tutar ve nemlendirme seviyesini yükseltir. Bu da kuruluğu önler ve cildi parlatır. Argan yağı ile yapılan masaj uygulamaları, ağrıyan kasları gevşetir, şişlik ve eklem ağrısını azaltır.

Jojoba yagi

Jojoba yağı, antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için sırt ve sivilce tedavisi için iyi olarak kabul edilir. Bu yüzden çoğunlukla sırt masajı için kullanılır. Cilt jojoba yağını hızlı bir şekilde emer ve bu nedenle tekrar uygulanması gerekir.

Jojoba yagi aromaterapi masajı için mükemmel bir seçimdir, çünkü otlar ve uçucu yağlarla kolayca karıştırılabilir. Ayni zamanda cildinizi tahriş etmez, bu yüzden kaplıcalarda bir vücut masajı için tercih edilir.

Leave a Reply