Güne masaj seansı ile başlamak

avrupa yakası masaj masöz bayan istanbul masöz bayan taksim avcılar beyoğlu şişli bakırköy

Masaj Dopingi Genellikle vücudumuzun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yaptırılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj uygulamasıdır. Burada önemli olan kişi veya kişilerin rahatlatılabilmesi ve bulundukları ortamdan keyif almalarının sağlanmasıdır. Batı tekniği ile yapılan ve genellikle masaj uygulamaları aromatik doğal yağları kullanılarak yapılan bir masaj olup nadir durumlarda tercih halinde kayganlaştırıcı kullanılmadan da yapılabilen bir masajdır. Süresi yaklaşık 60 dakikadır. 

Spor masajı :

Özellikle Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarının değişik olmasıdır. Bu masaj uygulamasında uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir. 

Aromaterapi masaj uygulaması :

Bitki özlerinden elde edilmiş doğal karışımlardan hazırlanan aromatik masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masaj uygulamasında dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masaj uygulamasında oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş doğal yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır. Süre yaklaşık 60 dakikadır.

Thai masajı :

Temel yapısını Japon Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masaj uygulamasında çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj türünde bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj uygulaması esnasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama söz konusu olmaktadır.

Leave a Reply