Kadıköy spa masaj terapinin en önemli bir unsuru rehabilitasyon ve fizyoterapidir

Kadıköy Spa Masaj uygulamaları, Fizyoterapi bilimi, adale iskelet ve asab sisteminin, anatomisi, egzersiz, masaj uygulamaları, çeşitli fiziksel ajanların vücut sistemlerine etkileri ile ilgili bilgiler ışığında fiziksel fonksiyonların geliştirilmesi amacı ile başlamıştır. Fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları, hareket yetersizliğine yol açan hastalıklar, yaralanmalar ve ağrılı durumlar sonrasında fonksiyonel durumun olabildiğince iyileştirilmesi ve devamı için bilimsel kanıtlara dayalı değerlendirme ve fizyoterapi rehabilitasyonuna özel bir tedavi yaklaşımıyla fizyoterapistler tarafından uygulanan bir bilim dalıdır.

Fizyoterapi uygulamaları, önleme, tedavi ve rehabilitasyon işlemleri içinde hareket potansiyelinin tanımlanması ve yaşam kalitesinin maksimum düzeye çıkarılması ile ilgilidir. Fizyoterapist, hareket, kuvvet, koordinasyon ve enduransı artırarak adale ve iskelet sistemi fonksiyonlarını geliştirmek, hareket yetersizliklerini gidermek, fiziksel uyumu sağlamak amacı ile egzersiz, ısı, ışık hidroterapi, elektro terapi, manipülasyon gibi değişik fizyoterapi ve rehabilitasyon yöntemlerini uygular. Fiziksel fonksiyonları ve günlük yaşam aktivitelerindeki bağımsızlık seviyesini, ağrıyı değerlendirerek fizyoterapi programını planlayıp uygular.

avrupa yakası masaj masöz bayan istanbul masöz bayan taksim avcılar beyoğlu şişli bakırköy kadıköy masaj masaj uygulamaları

istanbul kadıköy masaj salonu

Rehabilitasyon, kişinin doğuştan veya sonradan, herhangi bir nedenle oluşan kalıcı veya geçici yetersizliklerinin, kaybedilmiş bazen de sınırlanmış fonksiyonel kapasitesinin belirlenerek tedavi edilmesi, psikolojik sosyal ve mesleki açıdan da desteklenerek günlük yaşamda bağımsız duruma gelmesini sağlamaktır.

Çok yönlü tedavi yaklaşımı olan rehabilitasyon, bedensel özürlülerde hastalığa ve hastaya özgü fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulaması gerektirir ve rehabilitasyon programının standardizasyonu yoktur. Rehabilitasyon uygulamalarının ana elemanı kalifiye fizyoterapisttir.

Kadıköy spa masaj terapinin önemli bir unsuru da rehabilitasyon ya da fizyoterapidir. Fizyoterapi kişiye özel fizyoterapi odasında uygulanabileceği gibi, grup egzersizi olarak termal havuzlarda da uygulanabilir. Egzersizler profesyonel rehabilitasyon uzmanlarının denetim ve gözetiminde yapılır. Gayesi, hareket kısıtlamasına uğramış kişinin hareket yeteneğini doğal haline döndürmek, ya da en azından olabildiğince artırmaktır.

Leave a Reply