Ödem ve toksinlerin atılmasını dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlar

Lenf drenaj Masaj Uygulaması
İstanbul Spa  Ve Masaj Merkezimizde Vücudunuza basınç uygulayarak masaj uygulayabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması sağlanarak damarlar arasında biriken zararlı sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücudumuzda oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırma yöntemi olarakta kullanılmaktadır.
Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen bu uygulama, ayak parmak uçlarınızdan başlayarak bel bölgesine ve hatta boyun bölgesine kadar uygulanan yoğun bir masaj uygulama tekniğine dayalıdır. Bu masaj uygulaması sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.
Lenf sisteminin en önemli özelliği vücudumuzdaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Özellikle gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşabilmektedir. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını olumsuz yönde etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide, lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanmaktadır.
lenf drenaj
Lenf drenaj uygulamasının faydaları;
• Lenfatik dolaşımı hızlandırır
• Kan dolaşımı hızlanır
• Selülite neden olan dokular arası birikmiş yağları lenf sistemine katarak vücuttan atılımını sağlar bu şekilde selülit azalır.
• Kavitasyon gibi yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına katkıda bulunur.
• Hücrelere daha çok taze oksijen gitmesiniz sağlayarak cildimizin canlanmasını sağlar.
• Vücutta birikmiş istenmeyen maddelerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır. Detok etkisi sağlar.
• Masaj etkisi ile vücudu rahatlatır.

Leave a Reply