Günümüzde Popüler Bazı Masaj Çeşitleri

Günümüzde Popüler Bazı Masaj Çeşitleri

1. Aromaterapi Masajı
Özel spa masaj salonlarında uygulanan Aromaterapi masajı, uçucu yağları masaj deneyimine entegre eder. Uçucu yağların kullanımı binlerce yıl öncesine, sıklıkla kokulu masajlar ve aromatik banyolar yaptıkları eski Mısır’a kadar uzanmaktadır.

Bu iki unsuru bir araya getirmek gevşemeyi destekler ve masaj terapistinizin seçtiği koku türlerine bağlı olarak sizi canlandırabilir veya enerji verebilir. Birçok terapist, hangi tür uçucu yağları tercih ettiğinizi öğrenmek için önce size danışacaktır. Örneğin selvi, kas ağrısını hafiflettiğine inanılırken, bağışıklık sistemini desteklemek için çay ağacı kullanılır.

2. Kraniosakral Terapi ( Çekingenler için )
Nazik ve utangac olanlar ayrıca iyi bir deneyim arayanlar icin kraniosakral tedavi doğru seçim olabilir. Bir yabancının önünde elbiselerini çıkarmaktan çekiniyorsan,bu masaj senin icin daha iyi. Kraniosakral terapi uygulayıcıları genellikle hafif ve hareketsiz hareketlerle size tamamen giyinik olarak masaj yaparlar.

Bu alandaki uzmanlar, hafif dokunuşun merkezi sinir sistemini onarmaya ve düzensiz uyku düzenini iyileştirmeye yardımcı olduğuna inanıyor. Ve bir sandalye veya masaj masası kullanan birçok geleneksel masajın aksine, kraniosakral seanslar genellikle önce bir masaj koltuğunda başlar ve ardından bir masaj masasına geçer. Terapist ayrıca masaj sırasında size doğru seviyede temas sağladığından emin olmak için sizinle görüşecektir.

3. Derin Doku Masajı
Derin doku masajı şiddetli kas gerginliklerini gidermeye odaklı bir masaj türüdür. Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarınız, duruş problemleriniz veya kronik kas ağrısı ve gerginliğiniz varsa özellikle etkilidir. Masaj terapistleri, gerçekten kazmak için genellikle parmak eklemlerini, ellerini ve dirseklerini kullanırlar.

İltihaplı eklemleriniz veya lupus gibi rahatsızlıklarınız varsa derin doku masajından kaçının çünkü masajın güçlü yapısı alevlenmeyi daha da kötüleştirebilir. Bir diğer önemli not: Derin doku masajı, derin basınç masajı ile karıştırılmamalıdır. Derin doku masaj seansında, kas ve fasya katmanlarına odaklanırken, derin basınç masajı tüm vücuda odaklanır.

Leave a Reply