Kadıköy Nuru Masaj

Nuru Masajdan Gelen Mutlululuk
Nuru masaj olarak da bilinen temel yapısını antik Tayland, Çin ve Hint tıbbında kullanılan uygulamalardan alan yoga ile birlikte harmanlanmış dünyadaki en yaygın masaj türlerinden biridir. Günümüzden 2500 yıl önce temelleri atılıp hastaları iyileştirmek ve rahatlatmak için Asya’da şifacılar tarafından bulunan bu mucizevi yöntem günümüze kadar modernleşerek başka şifalı yöntemlerle birlikte kendisini büyüterek ulaşmıştır.

Nuru masajı nasıl yapılır?

Thai masajı diğer bir adıyla Tayland masajı yarı sert bir zeminde yapılır. Rahatsızlık duyan veya rahatlamak isteyen kişiler bu zemin üzerine yatırılarak baskılar ve çekmeler ve esnetmeler ile yapılır. Thai masajı yapılan bölgeler vücuttaki enerji çıkışı olan bölgelerdir. Bu bölgelere yapılan müdahaleler kişinin kaslarını, kemiklerini ve eklemlerini rahatlatırken çakraların üzerlerine ve etraflarına yapılan uzman müdahaleleri ile vücudumuzdaki enerji yoğunluğu azalır. Antik Çin’de hanedan sahipleri ve imparatorlar özellikle önemli kararlar ve savaşlardan önce hem ruhlarını temizletmek hem de savaşa hazırlanmak için şifacılardan bu konuda yardım istedikleri üniversitelerimizde ve özel masaj kurslarında masaj tarihi olarak anlatılmaktadır.
Thai Masajının zararları var mıdır?
Tamamen geleneksel ve doğal bir masaj olan thai masajının insan fizyolojisi açısından ve sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Her gün yapılabilen bu masajı fizyoterapistler geçtiğimiz yıllarda deneysel tedavi adı altında hastalarına sunmuş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Alternatif tıbbın içerisinden gelen thai masajı kendine modern tıbbın içinde yer bulmuş yurtdışındaki önce gelen üniversitelerin araştırma bölümleri tarafından yapılan deneyler sonucunda Tedaviye Yardımcı Teknikler literatüründe yer bulmuştur.

Nuru masajı ne için yapılır?

Thai masajı vücuttaki kas kütlelerini çözerek rahatlatmak, kan yollarını uyararak kanın akış hızını arttırmak, eklemlere ve kemiklere yapılan uygulamalarla eklem ağrılarını ve alınan zararları tedavi etmek için yardımcı bir teknik olarak kullanılır. Temellerinden birini dayandığı yoga felsefesine göre çakra etraflarına yapılan uzman dokunuşları çakraların birbirlerine olan bağlarını arttırarak birbirlerini etkinleştirmelerini amaçlar. Günümüzde Tayland, Hindistan ve Çin’deki tapınaklar başta olmak üzere dünyanın çoğu yerinde insanlar şifa bulma amacı ile kendilerine thai masajı yapılmasını istemektedir. Hem ruha hem de vücudu rahatlatan bu masaj ülkemizde de şirket sahiplerini stres atıp rahatlamasından eklem ağrısı çeken yaşlı insanlara kadar geniş bir yelpazede ihtiyaç duyulan bir sistem ve disiplindir.

Hem vücut sağlığı için hem de ruh sağlığı için thai masajı mutlu son ile biten pişman olunmayacak bir masaj ve bir farkındalıktır.

 

Leave a Reply