Masaj uygulamaları ile kilolardan kurtulmak mümkün mü?

Kilo sorunu yaşayan bireyler bazen olmadık yollara baş vurabilir ve istenmeyen sorunlar yaşayabilirler oysa doktorların ve terapistlerin yardımı ile kilolardan fazla zorlanmadan ve sağlık sorunu yaşamadan kurtulmak mümkündür ayrıca bu sorun ile ilgili olarak masaj uygulamaları ile kilo vermek isteyen kişiler düzenli olarak yaptırdığında, boşalan yağ hücrelerinin bölgelerini sıkıştırarak sarkmalarını engeller.Kilo kaybından sonraki süreçte vücudlarındaki deformasyonu engeller, kasları rahatır. Bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirir. Masaj uygulaması yaptıran kişi veya kişiler kendini psikolojik olarak daha enerjik ve zinde hisseder.

kilo için masaj uygulamaları baş masajı istanbul masöz masör avrupa yakası google map yahoo harita twitter masaj terapi beşiktaş bakırköy taksim şişli beyoğlu ulusal masöz

  istanbul kadıköy masaj salonu

Günümüz hayat şartlarının ortaya koyduğu olumsuz etkilerden (stres, yorgunluk vb.) kişinin uzaklaşmasını sağlar.Uygulanan Aromaterapi masaj seansı ile cildlerine esneklik kazandırırlar ayrıca metabolizmalarını hızlandırmış olurlar. Her iki el ile deri üzerine ritmik darbeler vurma yönteminden ibaret olan bu perküsyon uygulamaları, özellikle güçsüz adalelerin uyarılmasında kullanılır. ‘Vibrasyon manevraları’ yani titreşim uygulamaları ise, parmak uçları, el düz vaziyette ve cilt sahasına dikey tarzda temas ettirilerek uygulanan titreme hareketlerinden oluşur ve ağrı dindirici etkileri mevcuttur. Günümüzde masaj uygulamalarının kanıtlanmış en belirgin faydalarından ilk ikisi artan kan dolaşımı ve esneklik kazandırmasıdır. Fiziki veya mekanik açıdan bakıldığında masaj uygulamarıyla adale dokularının yağlanarak optimum hareketin elde edilmesi sağlanmaktadır. Adale dokuları birbirinden bağımsız olarak çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Adaleler kurur,besinsiz veya susuz kalırsa dokular birbirine yapışır ve kas sertleşir. Adalelere sıvı verildiğinde, tekrar yumuşayarak esneklik kazandırılır. Adale dokularının etrafında dolaşım arttıkça gelen besin ve giden atık rutini de artar ve kas daha sağlıklı olur.

Leave a Reply