Lavanta Yağı Egzama ve Kuru Cilt Durumlarını Yatıştırır Cildinize Nem kazandırır

Kadıköy Spa Masaj Merkezi; Uygulamalarımızda kullandığımız yağlarda bitki özlü ürünler kullanıyoruz ve yağların siz değerli misafirlerimizin cildine ve ruhuna oldukça faydalı etkileri vardın bunlardan biri olan lavanta oldukça etkili bir karşımın parçasıdır.

Lavanta Yağının Yaralı Etkileri Nelerdir?

Akne Tedavisinde ve Tahriş Olmuş Cildin İyileştirilmesinde oldukça etkilidir

Lavanta yağının antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliğinden dolayı deride meydana gelen sedef hastalığı, Kadıköy Spa Masaj sivilce ve alerji gibi birçok cilt problemini tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda akne problemlerinin tedavisinde de iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Sivilce olan bölgeye pamuğa bir damla lavanta yağı damlatarak sürebilirsiniz ya da lavanta yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırarak bir arada kullanıp sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Egzama ve Kuru Cilt Durumlarını Yatıştırır Cildinize Nem kazandırır

Kuru bir cilde sahipseniz lavanta yağı cildinizin nem bariyerini dengelemek için kullanılabilirsiniz. Yumuşak, kaşıntısız bir teni desteklemek için ekstra kuru olan bölgelere bir kaç damla lavanta losyonu veya lavanta içeren beden yağı ile Kadıköy Spa Masaj yapmak cildinizi yatıştıracaktır.

bali masajı kilo için masaj uygulamaları baş masajı istanbul masöz masör avrupa yakası google map yahoo harita twitter masaj terapi beşiktaş bakırköy taksim şişli beyoğlu ulusal masöz

istanbul spa masaj hamam merkezi

Kırışıklıkları Azaltır ve Leke Oluşumunu Önlemede etkilidir

Lavanta yağının anti-inflamatuar ve antioksidan özelliği sayesinde tende meydana gelen leke oluşumlarını ve ciltte kırışıklıkları engeller. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde teninizde yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikallere karşı teninizi korur.

Yaralar Üzerinde İyileştiricidir

Lavanta yağının içeriğimde bulunan beta karyofilen, teninizde meydana gelen yaralar üzerinde iyileştiricidir. Tende oluşan yaraların iyileşmesi için pamuğa birkaç damla lavanta yağı damlatarak cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Böcek Sokmalarında Yatıştırıcı Etkiye Sahiptir

Lavanta yağı, böcek ısırıklarını önlemeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Kendine has kokusu ile sivrisinekleri ve böcekleri uzak tutmak için lavanta yağı kullanılabilirsiniz.

Güneş Yanığının Etkilerini Azaltır

Lavanta esansiyel yağının birçok faydası vardır. Bunlardan biride özellikle güneş yanıklarını yatıştırmasıdır. Antiinflamatuar ve antiseptik güçleri sayesinde güneş yanıklarını, kızarıklık ve şişlikleri azaltabildiği gibi iyileşme sürecini de hızlandırabilmektedir. Anti mikrobiyal gücü sebebiyle güneş yanığını etkili bir şekilde iyileştirebilir ve yeni ten oluşumunu teşvik eder.

Leave a Reply