Masaj uygulamaları ve tarihi

Basitçe ifade etmek gerekirse, masaj terapi uygulamaları vücudunuzun yumuşak dokularını değişen derecelerde hareket ve basınç kullanarak manipüle eden bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte, masaj terapisi uygulaması bundan çok daha nüanslıdır. Seçtiğiniz masaj kürlerinin türüne bağlı olarak, yoğurma ve uzun vuruşlardan titreşime, dokunmaya ve sıcaklık uygulamasına kadar her şeyi bekleyebilirsiniz.

İstanbul Masaj Salonu; Masaj uygulamalarının kökleri eski Çin, Mısır, Japonya ve Yunanistan’da olan asırlık bir uygulamadır. Yaklaşık olarak 3 bin yıllık bir geçmişe sahip olan masaj uygulamaları, eski uygarlıkların her biri masajı çok çeşitli tekniklerle tıbbi bir fayda olarak geliştirdiği ve uyguladığı kanıtlanmıştır. Masaj Uygulamalarını yazılı olarak belgelediler ve ayrıca zanaatlarını öğretecek okulları açtılar.

Bu kültürler farklı masaj çeşitlerini uygulamalarına rağmen, sonuç genellikle aynıydı: kas gerginliğinde azalma, stres ve ağrı ve de artan rahatlık ve genel sağlık hissi. Masaj kelimesi ve büyüsü yayıldıkça, modern batı medeniyeti hem sağlık hem de eğlence açısından masaj uygulamalarını benimsemeye başladı. Yapılan Araştırmalar da, masaj terapilerinin ABD’de 2017’de yaklaışk olarak 16 milyar dolarlık bir endüstri olduğunu ortaya çıkardı. Ve bir masaj terapisti bulmak her zamankinden daha yaygın ve kolay hale geldi:Tıbbın bile alternatif tedavi yöntemi olarak kullandığı masaj uygulamaları doktor muayenehaneleri, özel ev içi muayenehaneler, isteğe bağlı uygulamalar ve tatil deneyimleri, bunu kendiniz denemek için bir fırsat sunuyor.

Leave a Reply