Masaj uygulamalarının vücudumuza yararları

 

Masaj Uygulamalarının Yararları Nelerdir?

Masaj uygulamalarının vücudumuza sağladığı sayısız yararların yanında en önemlisi kişinin dokunulma ihtiyacına cevap veren, son derece insani bir uygulamadır. Bununla birlikte masaj uygulamasının birincil ve ikincil etkileri ve yararları için şunları söyleyebiliriz.

Masaj uygulamaları ile kişinin kas yapısındaki gerginliklerin düzene sokulması, bağ dokularındaki yapışıklıkların ve kronik olmayan ağrıların giderilmesine yardımcı olması, vücuttaki tüm sistemlerin uyarılması ile vücut dengesinin sağlanması mümkündür.

istanbul masaj avrupa masaj anadolu masaj google masaj twitter instagram masöz

           İstanbul masaj salonu

Seansların sonunda kendimizi yenilenmiş, yeniden doğmuş gibi hissederiz. Bunlar birincil etkilerdir ve kısa vadede hemen etkileri görülür. Bir de düzenli olarak masaj yaptırarak uzun vadede göreceğiniz etkiler vardır. Düzenli masaj uygulanması vücut dengesinin korunmasında ve günlük yaşamın stres ve sıkıntılarından arınmanızda etkili bir yöntemdir.

Düzenli masaj kan dolaşımını düzenler, lenfatik sistemin uyarılmasını ve vücudumuzdan zararlı toksinlerin atılmasını hızlandırır, böylelikle vücudun fazla su tutmasının önüne geçilir.

Masaj uygulaması sırasında kullanılacak yağlar kişinin beklenti ve ihtiyaçlarına bağlı olarak özel olarak seçilir ve bu yağlar türüne göre cildi besler, yaşlanmayı geciktirir, kuru ise nemlenmesini yağlı ise yağ dengesinin toparlanmasını sağlayan özel aromatik doğal yağlardan oluşur.

Aromatik yağların kokusu da stres ve gerginliğe, depresyona, uykusuzluğa, sıkıntıya iyi geleceği gibi ruhun tazelenmesine ve kişinin kendini daha iyi hissetmesine de yardımcı olur.

İdeal olan masaj seansı haftada bir kez en az bir saatlik seanslar şeklinde olmalıdır. İki haftada bir ya da ayda bir düzenli olarak masaj hizmeti almak da elbette ki faydalıdır ancak seyrek aralıklarla masaj uygulaması almak genel olarak o anki ruh halinizi ve vücut sorunlarınızı çok kalıcı olmayacak şekilde çözmenize yardım eder, bu sorunların kalıcı olarak giderilmesi için düzenli masaj uygulamalarını önemle tavsiye ederiz.

Leave a Reply