sistemin taşıma özelliğinden fazla ise lenfödem oluşur

Kadıköy Spa Masaj Merkezi Lenf Masaj Uygulaması

Kadıköy Spa Masaj Merkezi, Lenfödem, lenfatik sistemdeki dengesizliklerden dolayı hücreler arası sıvıda meydana gelen artış olarak tanımlanmaktadır. Hangi nedenle olursa olsun lenfatik sistem düzenli bir şekilde çalışmıyorsa veya damarlar uygun bir seviyede sıvıyı drene edemiyorsa, dokular içinde istenmeyen sıvı birikebiliyor. Biriken sıvı miktarı lenfatik sistemin taşıma özelliğinden fazla ise lenfödem oluşuyor. Kadıköy Spa Masaj Merkezi Lenf masaj uygulaması ile sistemin eller ile manipüle edilerek, bloke olmuş sıvının serbest akışının sağlanması tekniği ve elle uygulanan özel bir yöntemdir.

uluslar arası masaj anadolu masaj baş masajı istanbul masöz masör avrupa yakası google map yahoo harita twitter masaj terapi beşiktaş bakırköy taksim şişli beyoğlu

istanbul kadıköy masaj salonu

Ödemli alanlarda lenf sıvısının alınıp bedenin çalışan bölgelerindeki lenf nodüllerine transferi amaçlanıyor. Manuel veya otomatik lenf drenaj uygulaması derinin tam altındaki yüzeysel lenf damarlarına hafif basınç uygulanması ile yapılıyor olup, Manuel lenf drenajı dolaşıma etkisi olmayan diğer terapötik masaj uygulamaları ile karıştırılmamalıdır. Diğer masaj teknikleri lenfödem için faydalı olmadığı gibi zararlı da olabilmektdir.Lenf drenaj masaj uygulaması, bedenimizdeki ödem ve toksinleri atmamıza yarayan ve lenf dolaşımınızı hızlandırmaya yarayan bir masaj uygulamasıdır. Bir çok kişi tarafından bedenimizdeki beyaz kan olarak da bilinen vücut içerisindeki lenf sıvısının akışkanlığını otomatik olarak kolaylaştırıp hızlandırmaya yarayan bu masaj uygulaması sağlıklı etkileriyle birlikte sizin rahatlamanıza da katkıda bulunmaktadır.

Leave a Reply