Cerrahsız estetik uygulamalarına duyulan ilgi

Selülit Sorunları olanların düzenli spor yapmalarına ve diyet planlamalarına sadık kalmalarına rağmen bazı kişilerde bölgesel kilo alımının önüne geçilememektedir. Bu gibi durumlar da kişinin bir diğer başvurabileceği yöntemler arasında estetik cerrahi operasyonları yer almaktadır. Estetik cerrahi operasyonlar kişinin hem estetik kaygısı açısından hem de sağlığı açısından uygulanan işlemlerden oluşmaktadır.

Bölgesel incelme ve yağ fazlalığı için uygulanan estetik cerrahi uygulamaları ameliyatla olabileceği gibi cerrahi operasyon gerektirmeyen uygulamalar ile de gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle son zamanlarda cerrahsız estetik uygulamalarına duyulan ilgi giderek artmıştır. Bu ilginin arkasında yer alan en büyük sebep kişinin ağrı ve acı hissi olmadan ve her hangi bir iz kalmadan çok hızlı bir şekilde göz ile görülebilecek derecedeki etkileri deneyimlemesi olmaktadır.

avrupa yakası masaj masöz bayan istanbul masöz bayan taksim avcılar beyoğlu şişli bakırköy kadıköy masaj

İstanbul Kadıköy masaj salonu

Bölgesel incelme sorunu yaşayan hastalar için sıklıkla başvurulan ve cerrahi operasyon gerektirmeyen bir yöntem olan G Beş  Masaj uygulaması olmaktadır. G Beş Masaj uygulaması ile yağ depolama hücrelerinin yağ yakımı ve yağ üretimi arasındaki dengeyi sağlamadaki görevi bozulduğunda oluşan selülit sorununu gidermek için kullanılan bir masaj yöntemidir.

Bir medikal masaj uygulama tekniği olan G Beş Masaj uygulaması ile kişinin selülit oluşan bölgesindeki portakal kabuğu görünümünden kurtulmanın yanı sıra tıkanmış olan lenfatik ve kan damarları da açılarak doğal sirkülasyon işlemi yeniden aktif hale getirilebilinmektedir. Böylece kişinin vücudun da sıkılaşma da sağlanmaktadır.

Kısacası G Beş Masaj uygulaması selülit tedavisinde kullanıldığı kadar cildin sıkılaşmasında ve bölgesel yağ fazlalığını gidermede de oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Bu uygulama ile kişinin bıçak altına yatmadan tüm bölgesel fazla yağ dokuları ve ödemleri cerrahsız bir şekil de giderilmektedir.

Leave a Reply