Hassas durumlarda masaj uygulamaları

Tüm İsveç masaj uygulamalarında, terapistiniz cildi aromatik masaj yağıyla yağlar ve geleneksel İsveç masajı için temel teknikler de dahil olmak üzere çeşitli hafif masaj darbeleri uygular: Efloraj, petristasyon, sürtünme, çarpma, titreşim, sinir vuruşları ve İsveç jimnastiği.

Bu hareketler kas dokularını ısıtır, gerilimi azaltır, kas düğümleri ve yapışık dokuları çözer. İsveç masajı sağlık açısından sağladığı yararların yanı sıra ekstra bir rahatlama da sağlar. Elbette terapistiniz terapi öncesinde size daha önce yaşadığınız sakatlıkları veya bilmesi gereken diğer sağlık durumlarınızı sormalıdır.

Terapistinize söylemek istediğiniz her hangi bir rahatsızlığınız var ise ( gerginlik veya ağrılar, hamilelik ya da alerji ) gibi durumlar olabilir. Masaj uygulaması yapılırken uygulanacak baskı hakkında bir tercihiniz varsa ayrıca onu da belirtebilirsiniz.

Genellikle başınızı U şeklinde bir yüz beşiğine koyarsınız, böylece omurganız nötr kalır. Terapistiniz genel olarak sürtünme, germe, çekme, vurma ve efloraj gibi çeşitli masaj darbeleri kullanarak çalışır.

Sırt kısmı bitince, bacaklarınızın arka kısmı, bacaklarınızın ön kısmı, kollar, boyun ve omuzlar şeklinde devam eder.

Bazı terapistler farklı bir düzende çalışıyor olabilirler ve bütün terapistlerin kendi tarzı ve teknikleri vardır.

Eğer basınç çok hafif veya çok katı ise, konuşmanız ve terapistinizden bunu ayarlamasını istemeniz gerekir. Daha derin bir çalışma istiyorsanız ve kronik kas ağrısından kurtulmak için daha fazla baskıya katlanmak isterseniz, bir başka İsveç masajı şekli olan derin doku masajı yaptırmanız daha iyi olabilir.

 

Leave a Reply