Masaj ve spa tam bir dinlenme ve rahatlama sağlayabilir

Spa ve masaj bakımları esnasında ne giyileceği ve özellikle Spa merkezinin kuralları,ilk kez giden misafirler bakımından merak konusu olmuştur, hatta biraz gerginlik yaratan bir sorudur diyebiliriz.

Öncelikle, Spa ve masaj merkezlerinde gerginliğe yer yoktur, kapıdan ilk girdiğiniz andan itibaren rahatlatıcı müzik ve atmosferin etkisiyle rahatlamaya ve gevşemeye başlamaktasınız.

Birçok Spa ve masaj merkezinde misafirlerine havlu, peştemal, bornoz ve terlik verilmekte olup, Hamam veya Saunaya bikini, mayo gibi kıyafetlerle girilebilirsiniz ancak masaj uygulamaları esnasında vücudumuzdaki dolaşımı etkileyebilecek lastikli malzemelerin giyilmemesi önemle tavsiye edilir.

Spa kuralları ise oldukça basit ve aslında doğrudan misafirleri rahatlatmayı amaçlamaktadır. Randevularınıza en az on beş dakika önce gidilmesi tavsiye edilir, böylece uygulamalardan önce duş alma ve terapiye hazırlanma imkanınız olacaktır. Ayrıca masaj uygulamalarından tam süre olarak yararlanabilmeniz açısından da önemlidir.

Sağlığınız bakımından zorunlu olan bir nokta, vücudunuzdaki sorunlu bölgeler ile ilgili bilgiyi masaj uygulamalarından önce kesinlikle verilmesidir. Bu bilgi, vücudunuzun herhangi bir yerine yanlış bir işlem yapılmaması için oldukça önemlidir.

Bunlara ilaveten, tamamen dinlenme amaçlı kullanılan spa olanaklarından tam bir dinlenme ve rahatlama sağlayabilmek için lütfen cep telefonlarınızı soyunma odalarındaki güvenli bir kasaya bırakmak genellikle zorunlu tutulur.

Bunlar dışında kalan, öneriler, kurallar ve ekstra bilgiler için gerek spaya gitmeden gerekse gittikten sonra buradaki görevlilerden yardım almakta mümkündür.

Leave a Reply