Masaj uygulamaları için uygun ortam

istanbul masöz masör avrupa yakası google map yahoo harita twitter masaj terapi beşiktaş bakırköy taksim şişli beyoğlu

Masaj uygulaması yapılacak oda oldukça düzenli ve temiz olmalı, mümkünse odada masaj masası, çalışma masası, sandalye, elbise askısı lavabo olmalı. Yerler ve duvarlar kolayca temizlenecek maddeden olmalı. Hijyen şartlarına uygun ve misafirleri rahatlatacak ışıklandırma olmalı. Oda sıcaklığı 20 derece olmalıdır.

Masaj Masası 

Masa genişliği 60 cm boyu ise 2.00m. olmalı yerden yüksekliği ise Masörün boyuna göre ayarlanmalıdır. Masör veya masözler ayakta durduğunda ellerini yumruk haline getirdiğinde masa ellerine göre ayarlanabilmelidir.

Masaj Yaptıracak Kişi

Masör veya masözler ,masaj uygulamasını yapacağı kişi hakkında bir bilgiye sahip olmalı ne için masaj yapacağını çok iyi bilmelidir. Masör veya terapisyenler,masaj yapacağı kişinin fizyolojik ve psikolojik durumunu, masaj uygulamasının etkilerini, masaj uygulmasının tekniğini yeteri kadar bilmesi gerekir.

Fiziki temas, masör veya masöz ile hasta arasında yakın bir ilişki kurar. Burada masör veya masözün anlayışlı, nazik ve güler yüzlü olması hem misafir açısından hem de masaj merkezi açısından iyi bir puandır. Fakat samimiyeti hiçbir zaman ileri götürmemeli, şahsi olmamalıdır. Masör veya masözün kıyafeti mesleğine uygun olmalıdır.

Her masaj uygulamasından önce eller yıkanmalı, dokunmadan önce ılık ve kuru olmalıdır. Masör veya masözün yorgunluk ve sırt ağrısından korunması için postürüne dikkat etmesi gerekir. Ayrıca iyi postur iyi bir görünüş verir. Vücut ağırlığı her iki ayak üzerine dengeli bir şekilde dağılmalıdır ki sırt ağrısına yakalanmasınlar.

İyi bir masör veya masöz basınç tatbikinde kas kuvvetini kullanacağı yerde, vücut ağırlığının yerini değiştirerek fazla güç harcamadan aynı işi yerine getirebilir. Sabah yapılmış bir masajla tüm gün masaj uygulamasının rahatlatıcı ve uyarıcı rahatlığından istifade eder.

Öğlenden sonra masaj alacak kimse ise akşam yemeğinden 2 saat önce yada 2 saat sonra masaj seansı alması ve o günkü yorgunluktan ve stresten ertesi güne daha zinde ve dinlenmiş bir vücutla başlamasına katkıda bulunur, Masaj uygulamalarından 2 saat önce 2 saat sonra duş almak çok iyi gelir.

Leave a Reply