Kulunç ve adale ağrıları yaşayan bireylerinde çoğunlukla tercih ettiği masaj

Fiziksel ve zihinsel yorgunluğunuzun oranına göre hekiminizin veya doktorunuzun onayı ile belirlenen özel kremlerle 50, 60 veya 90 Dakikalık Tıbbi masaj seansı ile sorunlarınızdan kısa bir zaman dilimi içerisinde kurtulmanız mümkün ayrıca bu masaj uygulaması esnasında kullanılan özel bitkisel masaj yağlarıda hem ruhunuza hem de cildinize oldukça olumlu etkileri olacaktır. Bu masaj esnasında;

• Cilt maskesi

• Özel olarak hazırlanan yasemin, melisa, adaçayı, papatya, lavanta, kış çayı, ıhlamur, yeşil çay, gül vb doğal demleme bitki çayı seçenekleri ve kuru meyve ikramı

• Ayrıca Kişiye Özel; Havlu, Terlik, Peştemal, Soyunma Dolabı, Duşlarda Şampuan, Şaç Kremi, Duş Jeli ve Duş Lifi Hizmeti Mevcuttur.

Geleneksel ve alternatif tıbbı bir araya getiren bu masaj uygulaması sağlık sorunlarına yenilikçi çözümler sunan tıbbi masaj ve bu alanda özel olarak eğitim almış olan kalifiye masaj terapistleri tarafından uygulanır.

Tıbbi masaj uygulaması genel olarak hasta veya hastalanma eğilimi bulunan doku rehabilitasyonu, bir diğer deyişle bu dokuların eski sağlığına kavuşturulması amacıyla uygulanır. Masaj yoluyla vücuda aktarılan enerji, vücut yüzeyinde belirli bölgelere sistemli olarak uygulanır. Bu etki, vücudun derinlerinde gerek anatomik gerekse fizyolojik anlamda fonksiyonel etkiler yaratabilir.

Bireylerde sakatlanma, yatak istirahati, cerrahi operasyonlar sonrası hareket kısıtlaması yaşayan bireylerin doktor onayına bağlı kalarak tedavi süreçlerini hızlandırıcı ve destekleyici kişiye özel teknikler, krem ve yağlarlar uygulanan destekleyici masaj seçeneğidir.

Hamlık, kulunç ve adale  ağrıları yaşayan bireylerinde çoğunlukla tercih ettiği masaj seçeneğidir…

Hareket kısıtlaması yaşayan yaşlılarımızın ve ihtiyar bireylerin doktor tavsiyesine bağlı kalınarak uygulattıkları masaj türüdür…

Tıbbi Masaj Uygulamalarının Faydaları;

Çeşitli sağlık sorunlarının teşhisini alan hastalarda bir tedavi yöntemi olarak, diğer bireylerde ise sağlığı korumaya yönelik bir terapi olarak uygulanabilen medikal masaj, çok sayıda faydayı beraberinde getirir. Medikal masajın faydaları arasında şunlara yer verilebilir:

• Vücuttaki ağrıların dindirilmesine yardımcı olur.

• Kan dolaşımını hızlandırarak organ ve dokuların sağlığını geliştirir, sorunlu bölgelerin onarımını destekler.

• Bağırsaklarda sindirim faaliyetlerinin hızlandırılmasını sağlayarak kabızlık ve gaz şikayetlerini azaltmak, akciğerlerde biriken mukus salgısının çözülmesine yardımcı olmak gibi etkiler oluşturarak genel anlamda iç organların rahatlatılmasını sağlar.

• Cildin yumuşatılmasına ve elastikiyetinin artırılmasına, ayrıca terlemeyi hızlandırılarak üre ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

• Kaslarda oluşan gerilimler, kulunç ve spazmların çözülmesini kolaylaştırır.

• Hormon sistemini etkiler. Endorfin salgısını arttırdığından ağrıları giderebilir. Seratonin salgılanmasını sağladığı için mutlu hissedilmesini sağlar.
•    Doktorunuzdan onay almayı unutmayınız.

Kadıköy Spa Masaj Merkezi Terapistine Hangi Bilgileri Vermem Gerekiyor?

Herhangi bir masaj öncesinde, masaj terapistine vücudunuzun hangi noktalarında gerginlik ve ağrı hissettiğiniz, hamile olup olmadığınız ve ağrı eşiğiniz konusunda bilgi vermeniz tavsiye edilir. Masajı fazla hafif veya sert bulmanız halinde de terapist ile konuşmalısınız.

Leave a Reply