Masaj ve doğal güzellik uygulamaları için en iyi uygulama merkezi

Kadıköy Spa Masaj Ve Welbeing Merkezi, Peloid Terapi’nin kökeni yazılı tarihin başlangıcı olan İlkçağa kadar gitmektedir. Ulaşılan kaynaklar göre eski Mısırlıların Nil çamurundan güzellik, bakım ve tedavi amaçlı yararlandıklarını ortaya çıkarmıştır. Kleopatra nın düzenli olarak Nilden alınan çamurla cilt bakımı yaptırdığı ve sahip olduğu güzelliğin kaynağı olduğu ayrıca güzelliğinin namının Roma topraklarına kadar ulaştığı günümüze gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Efsaneye göre Sezar ve Marcus Antonius’un Kleopatra’ya duydukları ilgi başlangıçta kulaktan dolma bilgilere dayanmakta olup bu bilgilerin başında Kleopatra’nın cildinin mükemmelliği bu çamurun özelliklerinden geliyormuş. Roma döneminde kadın güzelliği denilince akla ilk önce cilt güzelliğinin gelmesi kaynaklara geçmiş bilgiler arasında yer almaktadır. Nitekim Roma döneminde bedenin ve cildin tüm ayrıntılarının eşsiz heykellere yansıtılması da bu anlayıştan kaynaklanmaktadır. Kadıköy Spa Masaj Ve Welbeing Öte yandan, bir rivayete göre Kleopatra’nın Mısır’ın bir bölgesinden başka bir bölgesine giderken kendisine kırk altı deveden oluşan bir kervanın eşlik etmesi ve bu develerin sekizinde Kleopatra’nın güzellik ve bakım malzemelerinin olduğu Mısır arkeolojisinin farklı tarihsel kaynaklarınca doğrulanıyor. Hatta Sezar, Kleopatra ile ilk karşılaştığında “Kutsal İmparatoriçe! Sizinle tanışmadan önce Mısır’ı Amon’un aydınlattığını sanırdım, oysa bu aydınlık tüm Mısır’a sizin teninizden yansıyormuş” gibi iltifatlar etmiş diye söylenir.

bali masajı kilo için masaj uygulamaları baş masajı istanbul masöz masör avrupa yakası google map yahoo harita twitter masaj terapi beşiktaş bakırköy taksim şişli beyoğlu ulusal masöz

istanbul spa masaj hamam merkezi

İbni Sina onuncu yüzyılda kaleme aldığı eserinde çamurla tedaviden bahsetmektedir. Tatarların 13. yüzyılda, İtalyanların ise 15. yüzyılda volkanik çamurdan yararlandıkları da bilinmektedir. Evliya Çelebi, Seyahatnamesine göre Anadolu topraklarında çamurla cilt güzelliği ve tedavisinin köklü bir geçmişe sahip olduğunun altını çiziyor. Öte yandan 17. yüzyılda Almanlar, 18. yüzyılda Fransızlar çamurla bakım ve masaj uygulamaları tedavilerinden yaygın olarak istifade ediyorlar. 19. yüzyıldan sonra ise Peloid Terapi, Kadıköy Spa Masaj Ve Welbeing temel faktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye bugün de çamurla cilt bakımı ve tedavinin dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Özellikle Afyon, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Kütahya ve Türkiye’nin birçok bölgesine hem ülkemizden hem de dünya ülkelerinden her yıl yüz binlerce insanın akın ettiği biliniyor. Peloid Terapi, güzellik ve bakımda olduğu kadar çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesinde yardımcı tedavi yöntemi olarak doktor reçetelerinde dahi yer alıyor.

Leave a Reply