Masaj uygulamalarının kanıtlanmış en belirgin yararları

Masaj uygulamaları,kilo sorunu yaşayan kişiler tarafından düzenli olarak yaptırıldığında, boşalan yağ hücrelerini sıkıştırarak sarkmalara doğal bir şekilde engel olur. Vücuttaki deformasyonu engeller, adaleleri rahatlatır. Bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Felç, romatizma, kanser vb. gibi rahatsızlıklarda doktor önerisi doğrultusunda yapılan masaj uygulamaları, hastaların ağrılarını azaltır, beden ve zihin açısından olduğu kadar psikolojik olarak rahatlamalarını sağlar. Masaj uygulaması yaptıran kişi kendini daha enerjik hisseder. Günümüz hayat şartlarının ortaya koyduğu olumsuz etkilerden (stres, yorgunluk vb.) kişinin uzaklaşmasını ve dinçleşmesini sağlar.

baş masajı istanbul masöz masör avrupa yakası google map yahoo harita twitter masaj terapi beşiktaş bakırköy taksim şişli beyoğlu

         İstanbul masaj salonu

 

Baş kısmına uygulanan masaj, bazı ağrıların (Migren gibi) doğurduğu atakları azaltır. Vücudumuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Cildimize esneklik kazandırır, Metabolizmamızı hızlandırır,Her biri ellerle deri üzerine ritmik darbeler vurmaktan ibaret olan bu perküsyon manevraları, özellikle zayıf adalelerin uyarılmasında kullanılır. ‘Vibrasyon manevraları’ ise, parmak uçları, el düz vaziyette ve cilt sahasına dikey tarzda temas ettirildikten sonra yapılan titreme hareketleridir ve ağrı dindirici etkileri vardır.

Masaj uygulamalarının kanıtlanmış en belirgin yararlarından ilk ikisi artan kan dolaşımı ve esnekliktir. Fizyolojik veya mekanik açıdan bakıldığında masaj uygulamasıyla adale dokularının yağlanarak optimum hareketin elde edilmesi sağlanır. Adale dokuları birbirinden bağımsız çalışacak şekilde yapılanmıştır. Adaleler kurur veya susuz kalırsa dokular birbirine yapışır ve adaleler katılaşır. Kaslara sıvı verildiğinde, tekrar yumuşayarak esneklik kazanır. Adale dokularının etrafında dolaşım arttıkça gelen besin ve giden atık rutini de artar ve adale daha sağlıklı olur. Yaşlanma da geniş anlamda bir “kuruma” problemidir. Vücudumuzda su azaldıkça yaşlanma hızımız da artar. Çok su içmek ve düzenli masaj uygulamaları yaptırmak kırışıklarla savaşmak için en etkili yöntemlerdendir. Kan vücuda oksijen taşıdığından sağlıklı olmak için iyi bir dolaşım gerekir. Masaj uygulamaları kan dolaşımını artırır; dolayısıyla vücudumuza yararı kesindir.

Leave a Reply