Güne daha zinde başlamak için masaj seansı

avrupa yakası masaj masöz google masöz twitter masaj,facebook masaj,yahoo masöz,hotmail masaj,istanbul masöz,paris masöz,internasyonel masaj salonu

Masaj Uygulamaları Genellikle vücudun güne daha zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj uygulamaları hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Önemli olan masaj uygulaması yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj uygulamaları aromatik doğal yağlar ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj gibi masaj yönetimini uygulamak mümkündür.

Aromaterapi ise Genellikle klasik masaj yöntemlerini bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Rahatlatıcı, gevşetici, dinlendirici olabileceği gibi zindeleştirici ve uyarıcı türde etkileri olabilmektedir.

Aslında aromaterapi masaj yöntemi sadece masajla sınırlı değildir, genel anlamda bitkisel öz ve yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanılarak solunum (buğu),kompres ve banyo uygulamaları ile de yapılabilir. Bitkisel öz ve yağlar, bitkilerden damıtma ve buhar yöntemi ile elde edilmiş doğal yağlardır.

Aromatik yağlar günlük yaşamda kullanılan kozmetik yağlara oranla vücut tarafından çok daha kolay emilir ve yan etkisi yok denecek kadar azdır. Önemli olan doğru yağı doğru şekilde kullanabilmektir. Temel yağlar kesinlikle direkt olarak vücuda temas ettirilmemelidir, mutlaka taşıyıcı yağ ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmalıdır.

Uygulama öncesi cildin küçük bir bölgesinde deneme yaparak cilt yapısının uygulanacak yağa vereceği alerjik reaksiyon mutlaka ölçülmelidir. Günümüzde aromaterapi masaj uygulaması yalnızca tedaviye yönelik değil klasik masaj uygulaması gibi destekleyici olarak genel rahatlama sağlayıcı ve dinlendirici özelliği ile de kullanılan bir yöntemdir.

Leave a Reply